مسیر فیلمسازی ام را تغییر می دهم/ گله از شرایط بد اکران «اشنوگل»

ابراهیم اصغری تهیه کننده سینما در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری مهر درباره زمان اکران فیلم سینمایی «نیمکت» به کارگردانی فلورا سام گفت: با توجه به تراکم اکران بالا در نظر داریم این فیلم را بهمن ماه امسال با پخش کنندگی شرکت خودمان با نام آفر فیلم به نمایش بگذاریم.

وی با اشاره به نحوه اکران فیلم سینمایی «اشنوگل» به کارگردانی هادی حاجتمند و علی سلیمانی بیان کرد: متاسفانه این روزها تعداد زیادی از فیلم های سینمایی با شرایط بد و بیشتر از ظرفیت اکران سینماها در حال نمایش هستند و بسیاری از فیلم ها بدون برنامه ریزی و توجه به شرایط اکران پروانه ساخت گرفته اند که نشان می دهد سازمان سینمایی به اکران ها نظارتی ندارد و این کار به سینمادارها و پخش کنندگان واگذار شده است.

اصغری عنوان کرد: در حال حاضر برخی از فیلم ها با در اختیار داشتن سینماهای زیاد به فروش خوبی دست یافته اند اما برخی از فیلم های دیگر به دلیل در اختیار نداشتن سینما نتوانسته اند در این عرصه موفق باشند برای مثال فیلم سینمایی «اشنوگل» تنها در ۶-۷ سالن آن هم به صورت تک سانس به نمایش گذاشته می شود که بیشتر در سانس های صبح و ظهر است که در این ساعت ها مخاطبان چندانی به تماشای آثار نمی شینند.

این تهیه کننده ادامه داد: اکران در چنین ساعت هایی باعث می شود هر فیلمی مورد اقبال قرار نگیرد به همین ترتیب این ظلم مضاعف به آثار ارزشی و فرهنگی است. در این میان با توجه به اینکه «اشنوگل» یک اثر ارزشی محسوب می شود از سوی نهادهای دولتی انتظار می رود که به حمایت بپردازند اما تاکنون این اتفاق نیفتاده و اگر پیگیری های خودمان نبود این اثر اصلا اکران نمی شد.

وی با تاکید بر اینکه در چنین شرایطی تهیه کنندگان می ترسند سراغ تولید آثار ارزشی بروند، بیان کرد: اگر شرایط اکران خوب بود آثار ارزشی می توانستند با دیگر فیلم ها به رقابت بپردازند اما متاسفانه شرایط فعلی تهیه کنندگان و کارگردانان را دچار تردید می کند.

اصغری در پایان بیان کرد: من در نظر داشتم ۲ فیلم ارزشی دیگر هم بسازم اما با این شرایط فکر می کنم بهتر است مسیر فیلمسازی ام را تغییر بدهم تا فیلم هایم دیده شوند زیرا به هر حال هر فیلمی به منظور دیده شدن تولید می شود.