شورای حفاظت از اراضی ملی در استان لرستان تشکیل شد

به گزارش فروردگان به نقل از خبرگزاری تسنیم از پلدختر، سعید رازانی عصر  امروز در جلسه شورای اداری پلدختر که با محوریت  حفاظت از اراضی ملی درسالن شهدای فرمانداری برگزارشد اظهار داشت: باید برنامه ریزی‌هایی صورت گیرد تا از اراضی ملی حفاظت شود که در این راه می‌توانیم کشاورزان را به سمت کشت‌هایی مثل زعفران  سوق دهیم که از آب کمتری استفاده می‌کنند.

وی افزود: جلوگیری از تغیر کاربری تالاب‌های پلدختر یکی از هدف‌های ماست که باید از تغیر اراضی ملی به کشاورزی ومسکونی جلوگیری به عمل آید.

دادستان خرم‌آباد به  حفظ ونگهداری درختان در پلدختر وتوسعه آنها تاکید و عنوان کرد: باید حواسمان به تالاب‌های پلدختر باشد که به خاطر کم آبی به زمین کشاورزی تبدیل نشوند چون هرگونه تغیر کاربری ممنوع است. 

وی با اشاره به تشکیل شورای حفاظت از  اراضی ملی در دادگستری‌های لرستان بیان کرد: شعب ویژه رسیدگی به تخلفات اراضی ملی در همه  دادگستری‌های لرستان تشکیل شده که روسای دادگستری باید مجازات‌های باز دارنده برای متخلفان اعمال کنند.

رازانی  تصریح کرد: دادستان مدعی العموم است که باید باهمکاری رئیس دادگستری حقوق عمومی را حفظ کند ودر این راه پیش قدم باشد.