سید حسن خمینی: هاشمی سال ۸۴ اضطراب داشت

به گزارش فروردگان به نقل از خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام سید حسن خمینی نوه امام راحل صبح امروز در اولین کنگره بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: سالهای اخیر یکی از توفیقات من ارتباط بین بنده و ایشان بود و هرهفته چند ساعتی پیش وی می‌رفتیم.از انتخابات سال تلخ ۸۴ تا انتخابات آخر خبرگان، بخش قابل توجهی را نزد وی بودم و در فضاهای مختلف که پیش می‌آمد حضور و درس آموزی او نکاتی زیادی به ذهن من می‌آورد.

  • بیشتر بخوانید

ابهام جدی درباره خاطره هاشمی از شهید بهشتی پس از ۱۲ سال + فیلم

نوه امام راحل با اشاره به صفت امیدوار بودن در وجود هاشمی، گفت: این صفت بارز هاشمی بود و برخی به شوخی می‌گفتند اگر هاشمی را به زندان ببرند فکر می‌کند احتمالا راه کج می‌شود و جای دیگری می‌رود.

وی افزود: هاشمی به خدا خوشبین بود و دوره طولانی ممارست او با قران یک امید و خوش بینی به خدا در وی ایجاد کرده بود.

سید حسن خمینی خاطرنشان کرد: من هاشمی را ۲ جا مضطرب دیدم و یکی از لحظات ناراحتی او روز ۱۵ خرداد۸۴ بود و این اضطراب هم چند دقیقه بیشتر طول نکشید. 

نوه امام راحل تصریح کرد: دومین عامل امید هاشمی اعتماد به فهم مردم بود و هاشمی به فهم عامه اطمینان داشت که نمی‌توان مردم را گول زد. سومین عامل هم اطمینان به راه و روش خودش بود و آنچه می‌گوید درست است. نسبت به آنچه می گفت نزد خدا حجت داشت و این سه امید خاصی در هاشمی ایجاد کرده بود.

وی با بیان اینکه آنچه این روزها شاهد بودیم بیشتر ناشی از پمپاژ یاس بود و اگر جامعه به آینده امیدوار باشد به سمت خشونت نمی‌رود، گفت:  برای جلوگیری از خشونت لازم است امید در جامعه فوران کند.

سید حسن خمینی اظهار داشت: هاشمی به مراتب بحث عفاف و کفاف را مطرح میکرد و از شروط امید در  جامعه می‌دانست. مردم باید احساس کنند، در جامعه در صورت طوفان‌های مختلف ناخدایی هست که مایه امید است و هاشمی امیدواری بود که برای جامعه هم مایه امید بود.

وی افزود: دوست و دشمن اذعان داشتند وجود هاشمی لنگر امید است و برای مردم امیدساز بود. مردم احساس می‌کردند در مواقع خطر کسی هست که مشکلات را رفع کند.

نوه امام راحل خاطرنشان کرد: امروز رهبر انقلاب یکی از کانون‌های امید هست و ما همواره باید مرافبت کنیم امید از دل‌های ما نرود و درس هاشمی به ما استمرار امید و رجا بود و رسانه‌ها و رسانه ملی باید امید افزا باشند.