رابطه با خواهر زن؛ درخواست نامشروع داماد بی شرم | ماجرای انتشار تصاویر دختر جوان گلستانی

رابطه با خواهر زن؛ درخواست نامشروع داماد بی شرم | دختر جوان به پلیس فتا شکایت برد و مدعی شد که فردی ناشناس با دسترسی غیرمجاز به تلفن همراه وی و تصاویر و فیلم‌های خصوصی‌اش در یک کانال برای وی ایجاد مزاحمت کرده و با تهدید وی را مجبور می‌کند که به خواسته‌های نامشروعش تمکین کند…

بیشتر بخوانید: قاتل زن شوهردار با او رابطه داشت!
بیشتر بخوانید: رابطه نامشروع زن و مرد متاهل .
سرپرست پلیس فتا گلستان از دستگیری فردی خبر داد که با دسترسی غیرمجاز به تلفن همراه خواهر همسرش برای وی ایجاد مزاحمت کرده و از وی درخواست‌های نامشروع داشت.
وحید صاحبکاران در خصوص خبر شناسایی و دستگیری فردی که برای بستگانش ایجاد مزاحمت می‌کرد اظهار کرد: روزهای گذشته فردی با مراجعه به پلیس فتا و ارائه مرجوعه قضایی در خصوص ایجاد مزاحمت اینترنتی از سوی فردی اظهاراتی را بیان کرد.
وی گفت: این خانم تاکید داشت که فردی ناشناس با دسترسی غیرمجاز به تلفن همراه وی و تصاویر و فیلم‌های خصوصی‌اش در یکی از پیام‌رسان‌های موبایلی برای وی ایجاد مزاحمت کرده و با تهدید وی را مجبور می‌کند که به خواسته‌های نامشروعش تمکین کند.
سرپرست پلیس فتا گلستان خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت موضوع، بررسی پرونده در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت و در نهایت با اقدامات فنی و کارشناسانه پلیس فتا، متهم شناسایی شد.
صاحبکاران بیان کرد: با هماهنگی مرجع قضایی متهمم دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به پلیس فتا منتقل شد.
وی افزود: متهم که ابتدا منکر بزه انتسابی بود پس از مواجه شدن با مستندات پلیس به جرم خود اعتراف و بیان کرد که این خانم شاکی خواهر همسرش است که از اعتماد وی سوء استفاده کرده و با دسترسی غیرمجاز به تلفن همراهش و سرقت اطلاعات، در فرصتی مناسب برای وی ایجاد مزاحمت داشته است.
سرپرست پلیس فتا گلستان تصریح کرد: متهم که به جرم خود اعتراف کرده بود پس از تکمیل شدن پرونده به همراه مستندات برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.
صاحبکاران گفت: مهمترین و رایج‌ترین موضوعی که باعث وقوع جرم با عنوان هتک حیثیت و حتی ایجاد مزاحمت در فضای مجازی می‌شود، سهل‌‌انگاری کاربران فضای مجازی در حفظ و حفاظت از اطلاعات شخصی است.
وی اضافه کرد: شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی به هیچ عنوان بستر امنی برای ذخیره اطلاعات نیست و توصیه ما این است که کاربران به هیچ عنوان به درخواست‌های افرادی که نمی‌شناسند، پاسخ ندهند.
سرپرست پلیس فتا گلستان تاکید کرد: به هیچ عنوان به افراد ناشناس اعتماد نکرده و ابزاری همانند تلفن همراه، فلش، لب تاپ، رایانه شخصی، هارد و یا هر وسیله مشابه دیگری را در اختیار افراد ناشناس و یا افرادی که دسترسی به آن اطلاعات برای آنها غیرمجاز محسوب می‌شود نگذارند.
صاحبکاران متذکر شد: توصیه می‌شود کاربران فضای مجازی در صورت مواجهه با هرگونه مشکل در فضای مجازی‌ آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارشات مردمی  اعلام کنند.