دریاچه زریبار مریوان وضعیت مناسبی ندارد

به گزارش خبرگزاری تسینم از مریوان، بهمن مرادنیا عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به وضعیت اسفبار دریاچه زریبار اظهار داشت: متأسفانه وضعیت کنونی دریاچه زیبای زریبار طوری است که مرگ آن بیشتر به چشم می‌آید، امیدوارم مدیران و مسئولان مربوطه بتوانند برای احیای آن بیش از پیش تلاش کنند.

وی با ابراز تأسف برای وضعیت کنونی دریاچه زریبار گفت: شهرستان مریوان در زمینه صنعت توریست و گردشگری دارای ظرفیت‌های بسیار جذاب است اما متأسفانه دریاچه زریبار در وضعیت بدی قرار دارد و باید مسئولان برای احیای آن رویکرد خود را تغییر بدهند.

استاندار کردستان با بیان اینکه شهرستان مریوان دارای شادابی و نشاط زیادی است و مردمان آن سرزنده هستند، تصریح کرد: باید مدیران در ارائه خدمات به مردم این شهرستان بیش از پیش فعالیت و تلاش کنند چراکه این منطقه قابلیت‌های بسیار زیادی دارد.

وی ادامه داد: مرز رسمی و بین‌المللی باشماق مریوان و وجود طبیعت بکر و زیبای این منطقه می‌تواند در جذب توریست و سرمایه‌گذاران تأثیر زیادی داشته باشد بنابراین باید مسئولان در راستای توسعه این شهرستان گام بردارند.

مدیران و مسئولان کردستانی با یکدیگر “هماهنگ و همراه” نیستند

مرادنیا با بیان اینکه متأسفانه مدیران و مسئولان استان کردستان با یکدیگر «هماهنگ و همراه» نیستند، افزود: باید در دیدگاه مدیران کردستانی تغییر نگرش ایجاد شود.

وی با اشاره به بازدید امروز خود از مرز باشماق مریوان اظهار کرد: وضعیت کنونی مرز بین‌المللی باشماق نامطلوب و اصلاً رضایت‌بخش نیست چراکه کشور ترکیه از طریق صادرات و واردات کالاها به اقلیم کردستان عراق، بیشترین سود و درآمدزایی دارد درحالیکه ما کم‌ترین سهم را از مبادلات مرزی داشته‌ایم.

ضعف مدیریتی مدیران کردستانی سبب بسیاری از ناکارآمدی‌ها شده است

استاندار کردستان گفت: ضعف مدیریتی مدیران کردستانی سبب بسیاری از ناکارآمدی‌های کنونی شده اما با تغییر رویکرد و نگاه‌های امروزی می‌توان راه رسیدن به توسعه همه جانبه استان را بیش از گذشته فراهم کنیم.

وی اضافه کرد: باید بخش خصوصی بیشتر از گذشته فعال شود چراکه آنها می‌توانند روند توسعه استان را فراهم کنند.

امیدواریم بتوانیم جاده جدید مریوان به سنندج را سال ۹۸ افتتاح کنیم

استاندار کردستان در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به احداث جاده جدید مریوان به سنندج خاطر نشان کرد: خوشبختانه روند پیشرفت این جاده مواصلاتی قابل قبول و امیدواریم که بتوانیم در نیمه اول سال ۹۸ آن را افتتاح و به بهره‌برداری برسانیم.

وی در بخش پایانی سخنان خود بیان کرد: ما باید همواره صادق باشیم و به مردم آنچه را بگوئیم که واقعیت داشته و بتوانیم هم مردم و هم خداوند متعال را از خود راضی کنیم.

انتقادهای سازنده اصحاب رسانه کردستان سبب توسعه استان می‌شود

مرادنیا انتقادهای سازنده خبرنگاران و رسانه‌های کردستان را سبب بهتر شدن روند توسعه استان دانست و افزود: در چهارچوب قانون و با در نظر گرفتن میزان توانائی‌ها به رسانه و نشریات‌های محلی کمک‌ می‌کنیم.