ترکیه اولین صادرکننده شامپو به ایران/ چقدر ارز صرف واردات شد + جدول

به گزارش خبرنگار گروه فروردگان به نقل از خبرگزاری میزان، آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی ۹ ماهه نخست سال جاری، نشان می‌دهد که در این مدت ۹ هزار و ۵۷۳ تن شامپو از کشور‌های مختلف جهان وارد ایران شده است.

براساس واردات این حجم شامپو، بالغ بر ۳۴ میلیون و ۷۹۸ هزار و ۵۸۶ دلار ارز از کشور خارج شد که بالغ بر ۱۱۵ میلیارد و ۱۶۴ میلیون و ۶۹۸ هزار و ۶۹ تومان در آمار گمرک به ثبت رسیده است.

شامپو از چه کشورهایی وارد کشور شد؟

همچنین در ۹ ماهه نخست سال ۹۶ شامپو از ۲۶ کشور جهان از جمله ترکیه، ژاپن، آلمان، انگلستان، امارات متحده عربی، ایتالیا، فرانسه، کانادا و لهستان وارد ایران شده است.

لازم به ذکر است که در بین کشور‌های ذکر شده ترکیه با صادرات بیش از ۴ هزار و ۷۷۰ تن شامپو به کشور اولین و بزرگترین صادرکننده این محصول به شمار می‌رود که درآمد ۸ میلیون و ۶۱۳ هزار و ۹۵۰ دلاری را نصیب خود کرده است.

همچنین کشور آلمان با صادرات هزار و ۸۸ تن شامپو به ایران دومین کشور صادر کننده این کالا بوده که درآمد ۷ میلیون و ۲۵۱ هزار و ۷۲۲ دلار را به خود اختصاص داده است.

در این میان کشور فرانسه با صادرات هزار و ۴۱۹ تن شامپو و کسب درآمد ۷ میلیون و ۸۸ هزار و ۸۸۵ دلار سومین صادر کننده شامپو به ایران محسوب می‌شود.