بحران معیشتی برای ۱۴ میلیون شهروند انگلیس/از هر ۵ انگلیسی یک نفر در فقر زندگی می‌کند

به گزارش فروردگان به نقل از خبرگزاری میزان، پایگاه خبری «دیلی‌میل» گزارش داد که نتایج تحقیقات مستقل یک بنیاد خیریه نشان می‌دهد که از هر پنج انگلیسی یک نفر در فقر زندگی می‌کند.

تحقیقات بنیاد خیریه «جوزف راونتری» نشان می‌دهد که در حال حاضر ۱۴ میلیون نفر در انگلیس در بحران معیشتی به سر می‌برند و در مقایسه با پنج سال گذشته ۴۰۰ هزار کودک ۳۰۰ هزار فرد مسن بیشتر در فقر به سر می‌برند.

بر اساس این گزارش در مجموع ۴ میلیون کودک و ۱.۹ میلیون سالمند در این کشور به دلیل هزینه‌های بالای زندگی با وضعیت ریاضتی شدیدی مواجه هستند.

گزارش جوزف والنتری نشان می‌دهد که ثابت ماندن سطح دستمزدها و بالا رفتن تورم و رکود از عوامل گسترش فقر در این کشور به شمار می‌روند.

«کمپبل راب»، مدیر اجرایی بنیاد خیریه جوزف راونتری می‌گوید که این آمار نگران کننده نشان می‌دهند که ما در یک نقطه عطفی در مبارزه با فقر قرار داریم و این یک نشانه هشدارآمیز است که پیشرفت انگلیس با خطر مواجه است.

در ادامه این گزارش آمده است: چشم‌انداز حل و فصل بحران فقر در انگلیس نگران کننده است، افزایش اشتغال به پایین آمدن سطح فقر کمکی نمی‌کند و بسیاری از تغییرات در این زمینه موجب کاهش درآمد خانواده‌های کم‌درآمد شده است.

گزارش جوزف راونتری در بخش دیگری می‌افزاید: بسیاری از افراد کم‌درآمد هیچ پس‌اندازی ندارند و برای بیمه بازنشستگی خود نیز اقدامی نکرده‌اند.