انهدام باند آدم ربایی در البرز/ ۸ نفر دستگیر شدند

سرهنگ محمد کریم بیات در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: در پی ارجاع یک فقره پرونده آدم ربایی ازشعبه ۲۲ دادسرای عمومی و انقلاب کرج به پلیس آگاهی استان البرز، پیگیری موضوع در دستور کار ماموران اداره مبارزه با جرائم جنایی این پلیس قرار گرفت.

جانشین فرمانده انتظامی استان البرز افزود: در تحقیقات اولیه از شاکی پرونده مشخص شد که در روز حادثه جهت خرید مایحتاج روزانه از منزل خارج می شود که ناگهان سرنشینان یک دستگاه خودروی پراید با زور و تهدید وی را سوار خودرو کرده و پس از ضرب وشتم و درگیری وی را به جای نامعلومی انتقال داده و او را در یک اتاق تاریک با دست و پا و چشم بسته زندانی می کنند.

وی در ادامه عنوان کرد: متهمان پس از گذشت چند روز از گروگان گیری، از وی اثر انگشت های زیادی را روی برگه های سفید گرفته و با توجه به اینکه به صورت مجردی زندگی می کرده با استفاده از دسته کلید به منزل وی رفته و کلیه اسناد و مدارک هویتی و مالکیتی او را به سرقت برده و پس از یک هفته او را رها می کنند.

سرهنگ بیات تاکید کرد: با توجه به برداشت مبلغ یک میلیارد و ۲۳۰ میلیون ریال به شیوه برداشت از حساب و ارائه وکالتنامه جعلی، استعلام از بانک های مربوطه انجام و مشخص شد که حساب های شاکی توسط دو نفر برداشت و به حساب فردی به نام «م-پ» واریز شده است.

جانشین فرمانده انتظامی استان البرز با بیان این که متهمان پس از انتقال وجوه بلافاصله حساب خود را خالی و کلیه آدرس های اعلامی آن ها به بانک نیز واهی بوده است، گفت: این فرضیه که متهمان آدم ربایی با یک باند جاعل در اعمال مجرمانه خود همکاری می کنند قوت گرفت.

وی افزود: در تحقیقات تکمیلی ماموران مشخص شد که، در واقع باند مذکور متشکل از افراد آدم ربا و جاعل مدارک  هستند که با استفاده از کارت ملی و شناسنامه شاکی با جعل کارت ملی وی و تصویر فردی همسن و سال او اقدام به تنظیم وکالتنامه های جعلی کرده و اموال وی شامل پول نقد، زمین و آپارتمان  وی به مبلغ دو میلیارد ریال به نام متهمان ثبت شده است.

سرهنگ بیات بیان کرد: با تلاش شبانه روزی ماموران دفترخانه ای که اقدام به ثبت اسناد جعلی می کرد شناسایی و از طریق متصدی دفتر یک از افراد جاعل در تهران شناسایی و در چند عملیات پلیسی به همراه دو نفر دیگر از همدستانش دستگیر و اذعان داشتند که از هویت افراد آدم ربا اطلاعی ندارند.

وی گفت: در ادامه، تحقیقات جهت شناسایی افراد آدم ربا، آغاز شد تا اینکه با اقدامات پلیسی و رد زنی های اطلاعاتی فردی به نام «م – پ» شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و طی اعترافات نامبرده سه نفر از همدستانش در تهران و دو نفردیگر نیز در شهر مشهد دستگیر شدند.

سرهنگ بیات خاطرنشان کرد: متهمان پس از انتقال به پلیس آگاهی به جرم خود مبنی بر دو فقره آدم ربایی و کشف پیش دستانه آدم ربایی اعتراف کرده و گفتند که نقشه آدم ربایی صاحب خانه یکی از اعضای باند را نیز طرح ریزی کرده بودند و با بدست آوردن اسناد و مدارک مالکیت صاحب منزل، وکالتنامه جعلی تنظیم کرده و قصد داشتند تا در همان شب اعضای خانواده اش را با نقشه یکی پس از دیگری به سر قرار کشانده و پس از حبس در منزل و گرفتن اثر انگشت با همان وکالتنامه جعلی، آپارتمان را به نام خود ثبت کنند.

جانشین فرمانده انتظامی استان البرز با بیان این که متهمان با قرار بازداشت موقت جهت روشن شدن زوایای پنهان و اعمال مجرمانه خود در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفتند، گفت: شهروندانی که به این شیوه مورد کلاهبرداری و یا آدم ربایی قرار گرفته اند خواست تا جهت طرح شکایت خود به پلیس آگاهی استان البرز مراجعه کنند.