اتهام بارسا به کمک داور:رئالی است واشتباهش عمدی بود!

اشتباه داوری در دیدار این هفته والنسیا و بارسلونا باعث شد تا جنجال بزرگی در لالیگا به پا شود و دوباره بحث درباره استفاده از فناوری خط دروازه یا کمک داور ویدیویی داغ شود.

به گزارش فروردگان به نقل از تابناک ورزشی، روزنامه مارکا که این اتفاق مهم هفته را زیر ذره بین برده، نوشت: پس از اشتباه ویانئوا کمک داور بازی در مردود اعلام کردن گل مسی برابر والنسیا، سوظن غول‌های کاتالان بیشتر شده است.مسی در پایان نیمه اول و آخر بازی ضمن صحبت با مسوولان سعی در شفاف سازی در خصوص گل سالم خود کرد. در حالی که آندرس اینیستا و ارنستو والورده از انتقاد مسوولان امتناع کردند، سرمربی بارسلونا به اشتباه مشابه در بازی برابر مالاگا اشاره کرد.

 بسیاری از بازیکنان تکنولوژی VAR (کمک داور ویدیویی) و خط دروازه را درخواست کرده‌اند و برخی بر این باورند که این اشتباه عمدی بوده است.از دست دادن دو امتیاز ممکن است مشکل بزرگی نباشد اما اگر بارسلونا با اختلاف دو امتیاز قهرمانی در لیگ را از دست بدهد این اشتباه داوری را می توان به عنوان بزرگ‌ترین اشتباه فصل نامید. این در حالی است که همه به یاد دارند فصل گذشته در بازی بارسلونا برابر ویارئال، این کمک داور از گرفتن پنالتی برای غول‌های کاتالان که هند مسلم بازیکن حریف بود امتناع کرد. در پایان فصل گذشته رقابت نزدیک رئال و بارسا به سود مردان زیدان به پایان رسید.